Herbata jako narzędzie do walki ze stresem

Herbata jako narzędzie do walki ze stresem

Stres wdziera się w nas i pilnie potrzebujemy narzędzia do relaksacji. Żyjemy w trudnych czasach. Przeżywamy sytuację, jakiej nigdy wcześniej nie widziano. Jest to delikatny czas dla ludzi na całym świecie. Tak więc, z wielką pokorą i szacunkiem, chciałabym podzielić się sposobem na to, jak zamienić filiżankę herbaty w filiżankę relaksu.

Filiżanka herbaty na stres

Ci z nas, którzy kochają dobrą herbatę wiedzą, że ten napar towarzyszy nam przez cały czas, ale przede wszystkim wybieramy go, gdy chcemy się zrelaksować i odpocząć. Żyjemy w czasach niepewności i złożoności na całym świecie, co bezpośrednio wpływa na nasze fizyczne, psychiczne i emocjonalne samopoczucie.

Ale… Czym jest stres?

Stres jest reakcją organizmu na sytuacje nacisku, zagrożenia lub nagromadzonego zmęczenia.

Stres wpływa na nas fizycznie i emocjonalnie poprzez pojawienie się bólu, choroby, spadek energii, pojawienie się negatywnych emocji takich jak udręka, złość, lęk. W niektórych przypadkach stres może powodować choroby. Jest to zło, które dotyka obecnie prawie każdego z nas. Ciało jest jak przyrząd pomiarowy, który pokazuje nam poziom stresu, z którym sobie radzimy (generowanie bezsenności, nadwagi, nerwowości, braku koncentracji …).

W tym kontekście polecam bardziej niż kiedykolwiek włączenie herbaty do swojego codziennego życia, ponieważ ma ona udowodnione korzyści zdrowotne, pomaga wejść w stan relaksu i jak zawsze powtarzam, możemy zamienić ją w lekarstwo dla duszy.

Herbata jako narzędzie do walki ze stresem

Dzięki zawartości L-teaniny, herbata działa jak naturalny środek relaksacyjny (powoduje odprężenie na poziomie fizycznym i psychicznym), pomagając obniżyć poziom stresu. Związek ten stymuluje również wytwarzanie fal mózgowych alfa (które powstają, gdy medytujemy). Zauważyli to już przed wiekami buddyjscy mnisi, dlatego włączyli herbatę do swojej diety, aby zwiększyć chęć do medytacji. Oprócz silnego działania przeciwutleniającego, herbata pomaga wzmocnić układ odpornościowy i działa jako naturalny środek przeciwwirusowy (zmniejsza siłę działania wirusów). Połączenie L-teaniny z kofeiną (również obecną w herbacie) wspomaga koncentrację umysłową, poprawia sprawność poznawczą i zwiększa czujność.

Propozycja: wykorzystanie herbaty jako antidotum na stres

Herbata jest najlepszym antidotum na stres i najlepszym sprzymierzeńcem relaksu.Oto propozycja: przygotuj swoją ulubioną herbatę (tę, którą lubisz najbardziej) i podaruj sobie chwilę relaksu. A żeby wzmocnić to doświadczenie, co powiesz na medytację? W tej medytacji zapraszam Cię do wypicia herbaty i zrelaksowania się w mniej niż 18 minut… Zasługujesz na tę krótką chwilę, aby uspokoić swój umysł i zrelaksować ciało….

admin

Podobne

Jak dbać o czajnik?

Jak dbać o czajnik?

Słomki do napojów – eko pomysł na biznes

Słomki do napojów – eko pomysł na biznes

Jak parzyć herbatę liściastą? Najlepsze sposoby

Jak parzyć herbatę liściastą? Najlepsze sposoby

Top gier dla miłośników herbaty

Top gier dla miłośników herbaty